Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Michael Burry znów kupuje akcje, ma już dwie pozycje na spółkach zarządzających więzieniami

Fundusz Michael’a Burry’ego ma już dwie pozycje na akcjach spółek zarządzających więzieniami. W III kwartale znów zaczął kupować akcje.


Scion Asset Management – fundusz zarządzany przez legendarnego Michael’a Burry’ego – zaczął w III kwartale kupować akcje. Dodał do portfela 5 nowych pozycji, a jedną z nich jest operator wiezień CoreCivic. Tym samym Burry ma w portfelu już dwie pozycje z tej branży.

Burry stawia na więzienia i telekomy

W I kwartale 2022 właściciel i zarządzający Scion Capital upłynnił cały portfel, wart około 200 mln USD. Zostawił w nim tylko akcje spółki GEO Group, która zarządza więzieniami i zakładami psychiatrycznymi. Jednak w III kwartale wrócił do kupowania akcji.

W okresie lipiec-wrzesień 2022 Burry dokupił 1,5 mln akcji Geo Group, i ta pozycja zajmuje już ponad jedną trzecią jego portfela. Za 7,8 mln USD Burry kupił także akcje CoreCivic – spółki prowadzącej bardzo podobną działalność, co GEO Group.

Co jeszcze jest w portfelu Burry’ego? Akcje telekomów Liberty Latin America oraz Charter Communications, akcje spółki przemysłu obronnego Aerojet Rocketdyne Holdings oraz akcje konglomeratu medialnego Qurate Retail. Warto zwrócić uwagę, że wyceny spółek Liberty oraz Qurate poszły w tym roku w dół dość mocno, o odpowiednio -28,5% oraz -76%.

Portfel M. Burry’ego (Scion AM) na koniec września 2022

burry portfolio

Źródło: dataroma.com

Jeszcze trochę cierpienia, a potem kupujcie azjatyckie akcje – radzi Ray Dalio

Legendarny inwestor stał się znów chciwy

Na początku sierpnia Michael Burry zamieścił tweeta, który wydawał się alarmujący. Napisał: „Głupota powróciła. Po 1929, po 1968, po 2000, po 2008, głupota która wtedy transformowała byki w bańkę już wygasła. Ale podobna głupota ery pandemii Covid jeszcze nie umarła. Mamy tutaj podobieństwo, jak w 2001 roku przed Enronem, jak przed 11 września, jak przed WorldComem”.

We wrześniu Burry ostrzegał, że warunki gospodarcze mogą się znacznie pogorszyć, w wyniku dalszych podwyżek stóp i strachu przedsiębiorców przed recesją. Zażartował, w przypływie czarnego humoru, że Fed nie chce być jak Fed z lat 70-tych, więc stanie się Fed-em z lat 30-tych.

Już na początku października przyznał jednak na Twitterze, że znów staje się chciwy. Przypomniał jednocześnie, że potrafi błądzić, bo w 2000 roku też był chciwy, ale to było błędem. Od marca 2000 do marca 2003 roku na amerykańskim rynku akcji miała miejsce długa i męcząca bessa.

Michael Burry widzi dno bessy i koniec kryzysu? Przyznał, że staje się chciwy

udostępnij: