Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Startuje Strefa Global Market, czytaj o inwestowaniu poza Polską i zbuduj za darmo swój globalny portfel aktywów

Długo się do tego przygotowywaliśmy. Od dzisiaj możemy oficjalnie poinformować, że serwis Strefa Global Market wystartował i będzie inwestorom z Polski dostarczać informacji o inwestowaniu poza granicami naszego kraju. Przy okazji startu, główny partner nowego serwisu, Saxo Bank przygotował specjalną ofertę dla jego czytelników.

Dywersyfikacja geograficzna i sektorowa

Strefa Global Market jest odpowiedzą na rosnącą potrzebę dywersyfikacji swoich inwestycji przez inwestorów z Polski i poszukiwania ekspozycji na sektory i branże, słabo reprezentowane, a czasem nieobecne na naszym rynku. Oprócz akcji i instrumentów finansowych będziemy chcieli poruszać tematy makroekonomiczne i istotne z perspektywy globalnych finansów. Chcemy być jednak serwisem dla inwestorów, a nie traderów i spekulantów. Dlatego będziemy poruszać w nim tematy globalnych trendów rynkowych, zagranicznych akcji, funduszy inwestycyjnych i różnego rodzaju ważnych wydarzeń z perspektywy długo czy średnioterminowej. W tym będziemy poszukiwać swojej pozycji rynkowej i specjalizacji. Dlatego już teraz zachęcam do śledzenia Strefy Global Market na Facebooku i Twitterze. Przez ostatni rok na łamach samej Strefy Inwestorów pojawiły się setki artykułów i analiz na temat spółek zagranicznych i ważnych wydarzeń globalnych. Dlatego uważamy, że jesteśmy gotowi na pójście krok dalej i uruchomienie oddzielnego serwisu, który będzie budował swoją audiencje, dotarcie do czytelników oraz zespół. Na ten moment wszystkie materiały w Strefie Global Market są otwarte a zawdzięczamy to naszym partnerom, zwłaszcza partnerowi głównemu - Saxo Bank.

Saxo Bank obniża prowizje dla klientów z Polski i zwiększa oprocentowanie rachunku inwestycyjnego

Saxo Bank obniża prowizje dla klientów z Polski i zwiększa oprocentowanie rachunku inwestycyjnego

Zgarnij 300 Euro na prowizje i zbuduj swoje zagraniczne portfolio za darmo (tylko do 9 września)

Saxo Bank to duński bank inwestycyjny, który z początkiem września wprowadza znaczące zmiany w swojej ofercie. Od 6 września obniża prowizje od transakcji ,likwiduje dla klientów w Polsce opłatę za przechowywanie (custody fee) i udostępnia atrakcyjne oprocentowanie wolnych środków na rachunku inwestycyjnym. Saxo Bank również stawia na inwestorów, dlatego z okazji startu serwisu Strefa Global Market proponuje naszym czytelnikom dodatkowy bonus w postaci kwoty 300 Euro na prowizje, do wykorzystania przez 3 miesiące w transakcjach na rynku kasowym. Z oferty mogą skorzystać wszyscy, którzy zdecydują się otworzyć rachunek z naszego linku partnerskiego do 9 września 2022 r.

Załóż rachunek w Saxo Banku i odbierz 300 EUR na prowizje

Obecnie Saxo Bank pozwala inwestować w ponad 60 000 produktów finansowych z całego świata, takich jak akcje, fundusze, ETF-y, obligacje i produkty z dźwignią, ale umożliwia też trzymanie gotówki na bezpłatnych subrachunkach walutowych. W przypadku większych kwot, które czekają na zainwestowanie, obowiązuje natomiast atrakcyjne oprocentowanie, co pozwala dodatkowo zarabiać na różnicach w poziomie stóp w różnych krajach. Dzięki ofercie skierowanej do czytelników Strefy Global Marker mamy dodatkowo możliwość zbudowania portfolio swoich zagranicznych akcji, funduszy i innych instrumentów finansowych za darmo, nie płacąc żadnych prowizji. Liczy się czas założenia rachunku – trzeba to zrobić do 9 września 2022 r. Załóż rachunek w Saxo Banku i odbierz 300 EUR na prowizje

Geograficzna dywersyfikacja środków finansowych

Inwestowanie za pośrednictwem rachunku Saxo Banku pozwala na dywersyfikację geograficzną przechowywanych środków. Dania i kraje skandynawskie od dawna słyną ze swojej stabilności, co jest istotnym kryterium przy wyborze miejsca ulokowania całości lub części swojego kapitału.

Otwarcie rachunku w zagranicznym banku wymaga zazwyczaj posiadania adresu zamieszkania w danym kraju, może być też związane z dodatkowymi wymaganiami, które trudno spełnić osobie na stałe mieszkającej i zarabiającej w Polsce. Tymczasem, otwierając przez internet rachunek w Saxo Banku otrzymujemy w prosty sposób rachunek inwestycyjny w Danii.

Załóż rachunek w Saxo Banku i odbierz 300 EUR na prowizje

Środki przechowywane w Saxo Banku są automatycznie chronione przez duński fundusz gwarancyjny do wysokości 100 000 euro, tak jak klientów innych duńskich banków. Jeżeli równocześnie posiadamy środki w innym polskim banku, mamy zapewnioną ochronę zarówno polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, jak i jego duńskiego odpowiednika dla środków przechowywanych w Saxo Banku. Łącznie otrzymujemy więc tego rodzaju zabezpieczenie w wysokości 200 000 euro.

Ważna informacja

Materiał zawiera link reklamowy Saxo Banku. Założenie rachunku za jego pośrednictwem pozwala uzyskać dodatkowe 300 EUR na prowizje (oferta obowiązuje do 9 września 2022 r.). Strefa Global Market uzyskuje wynagrodzenie z tego tytułu.

udostępnij: