Przejdź do treści
RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ - STREFA GLOBAL MARKET
Kategoria::
Kategoria

Jak inwestować na rynkach zagranicznych - Raport specjalny Strefy Global Market i Saxo Banku

Od 15 stycznia 2024 roku Saxo Bank znacząco obniżył prowizje i opłaty, aby inwestowanie zagranicą było jeszcze bardziej dostępne i atrakcyjne. Z tej okazji Strefa Global Market i duński bank dla inwestorów połączyły siły i stworzyły raport specjalny o tym Jak inwestować na rynkach zagranicznych… i dlaczego warto zacząć już TERAZ? dostępny zarówno w formie PDF jak i audiobooka.


Każdy kto inwestuje na GPW wie, że Polski rynek akcji jest mocno uzależniony od sektora bankowego i spółek skarbu państwa. Te fakty są równocześnie jego błogosławieństwem i przekleństwem.

W ostatnich latach polski rynek kapitałowy był dotknięty przez szereg czynników ryzyka, które ograniczały jego długoterminowy wzrost takich jak wprowadzenie podatku od kopalin, reforma OFE czy wybuch wojny w Ukrainie. Te czynniki zmniejszyły atrakcyjność inwestycji w polskie akcje i sprawiły, że w długim terminie stopy zwrotu z polskich akcji były niższe niż w USA czy niektórych rynkach Europy Zachodniej. 

Zobacz także: Saxo Bank obniża ceny i prowizje w 2024 r. Koszty inwestycji w porównaniu do polskich bankowych domów maklerskich są dużo niższe

Raport Jak inwestować na rynkach zagranicznych… i dlaczego warto zacząć już TERAZ?

To czy i ile swojego kapitału należy inwestować zagranicą zależy od indywidualnej sytuacji każdego inwestora. Jednak dywersyfikacja geograficzna portfela inwestycyjnego może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zwiększyć bezpieczeństwo i potencjalne zyski swoich inwestycji.

Zobacz także: Akcje amerykańskie są drogie. Dlaczego lepiej inwestować w Europie - prognozy kwartalne Saxo Bank, Podcast 21% rocznie

Raport przygotowany przez Strefę Global Market we współpracy z duńskim bankiem inwestycyjnym Saxo Bank, zawiera informacje i wskazówki na temat wszystkich niezbędnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu na rynkach zagranicznych. Jego przygotowanie poprzedziliśmy ankietą i analizą tego, co stanowi największe wyzwania w wyjściu z kapitałem poza Polskę. To kilkadziesiąt stron dostępnych w formie PDF i audiobooka, na których wspólnie z ekspertami z Saxo Banku odpowiadamy na wiele pytań i wątpliwości, wykorzystując wiedzę zagranicznych ekspertów i swoje zrozumienie lokalnych inwestorów oraz doświadczenia związane z GPW. Dzięki przygotowaniu tej publikacji sami też się dużo nauczyliśmy i mamy nadzieję, że przyda się ona i wam. Każdy czytelnik, który zdecyduje się na pobranie materiału otrzyma dostęp do specjalnego bonusu.  

Jeśli zastanawiasz się nad wyjściem z kapitałem poza Polskę, to zdecydowanie polecamy lekturę tego raportu

Dla czytelników raportu jest też specjalny bonus, wynoszący 200 EUR do wykorzystania na opłaty i prowizje (m.in. na akcje, obligacje, czy ETF).t Promocja obowiązuje tylko do 31 stycznia 2024. Szczegóły są w raporcie, który można pobrać spod poniższego adresu:

Opcjonalnie link: https://zagranica.strefainwestorow.pl/


Artykuł przygotowany przy wykorzystaniu narzędzi inwestycyjnych Saxo Banku, partnera serwisu Strefa Global Market. Materiał zawiera linki partnerskie, a serwis czerpie z nich korzyści finansowe.
 

udostępnij: