Przejdź do treści
O czym warto wiedzieć zanim czaniemy inwestować zagranicą
Kategoria::
Kategoria

WIDEO: O czym warto wiedzieć zanim zaczniemy inwestować zagranicą?

Obecna sytuacja rynkowa na GPW nie sprzyja inwestowaniu. Warto więc wykorzystać ten okres do zdobycia informacji na temat możliwości dywersyfikacji geograficznej swojego portfela. Jedną z ważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć zanim rozpoczniemy ten proces jest wybór odpowiedniego dla nas rachunku inwestycyjnego. O tym, jak to zrobić i dlaczego nie ma jednego idealnego rachunku dla wszystkich rozmawialiśmy z Marcinem Ciechońskim z Saxo Bank.


O czym warto wiedzieć zanim wybierze się rachunek inwestycyjny

Kwestię wyboru odpowiedniego dla nas rachunku inwestycyjnego można sprowadzić do czterech zagadnień:

  • Bezpieczeństwa – co jest ważne w dywersyfikacji geograficznej
  • Kosztów – opłaty i prowizje, na które szczególnie warto zwrócić uwagę
  • Możliwości – dostępne instrumenty finansowe
  • Wygody – platforma i inne narzędzia do inwestowania

W każdym z tych aspektów pojawiają się niuanse, które mogą zdecydować o tym czy dany rachunek jest odpowiedni dla nas czy też nie. O tych kwestiach oraz o tym, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, zanim podejmiemy decyzję o rozpoczęciu inwestowania powiedzieliśmy w trakcie nagrania.

Wideo z naszej rozmowy będzie dostępne do piątku 9 września 2022 r. do północy, do momentu zakończenia obowiązywania specjalnej oferty Saxo Bank dla czytelników Strefa Global Market.

Załóż rachunek w Saxo Banku i odbierz 300 EUR na prowizje

Specjalna oferta z okazji startu serwisu Strefa Global Market

Z okazji startu serwisu Strefa Global Market, Saxo Bank przygotował specjalną ofertę dla naszych czytelników. Przy okazji zakładania konta można otrzymać dodatkowe 300 Euro na prowizje do wykorzystania przez 3 miesiące (szczegóły tutaj). Oferta obowiązuje tylko do 9 września i można z niej skorzystać otwierając konto z naszego linku partnerskiego.

Załóż rachunek w Saxo Banku i odbierz 300 EUR na prowizje

Saxo Bank to duński bank inwestycyjny, który z początkiem września wprowadza znaczące zmiany w swojej ofercie. Od 6 września obniża prowizje od transakcji ,likwiduje dla klientów w Polsce opłatę za przechowywanie (custody fee) i udostępnia atrakcyjne oprocentowanie wolnych środków na rachunku inwestycyjnym. Saxo Bank również stawia na inwestorów, dlatego z okazji startu serwisu Strefa Global Market proponuje naszym czytelnikom dodatkowy bonus w postaci kwoty 300 Euro na prowizje, do wykorzystania przez 3 miesiące w transakcjach na rynku kasowym. Z oferty mogą skorzystać wszyscy, którzy zdecydują się otworzyć rachunek z naszego linku partnerskiego do 9 września 2022 r.

Obecnie Saxo Bank pozwala inwestować w ponad 60 000 produktów finansowych z całego świata, takich jak akcje, fundusze, ETF-y, obligacje i produkty z dźwignią, ale umożliwia też trzymanie gotówki na bezpłatnych subrachunkach walutowych. W przypadku większych kwot, które czekają na zainwestowanie, obowiązuje natomiast atrakcyjne oprocentowanie, co pozwala dodatkowo zarabiać na różnicach w poziomie stóp w różnych krajach. Dzięki ofercie skierowanej do czytelników Strefy Global Marker mamy dodatkowo możliwość zbudowania portfolio swoich zagranicznych akcji, funduszy i innych instrumentów finansowych za darmo, nie płacąc żadnych prowizji. Liczy się czas założenia rachunku – trzeba to zrobić do 9 września 2022 r. Załóż rachunek w Saxo Banku i odbierz 300 EUR na prowizje.

Więcej na temat oferty można znaleźć tutaj.

Ważna informacja

Materiał zawiera link reklamowy Saxo Banku. Założenie rachunku za jego pośrednictwem pozwala uzyskać dodatkowe 300 EUR na prowizje (oferta obowiązuje do 9 września 2022 r.). Strefa Global Market uzyskuje wynagrodzenie z tego tytułu.

udostępnij: