Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Figene Capital zdobyła finansowanie na projekty wiatrowe

Spółka Figene Capital zajmująca się rozwojem farm wiatrowych, fotowoltaiki oraz magazynów energii, ogłosiła szczegóły finansowania swoich planów inwestycyjnych.


Ambitne cele Figene opierają się na zbudowaniu portfolio inwestycyjnego, w skład którego wejdą farmy wiatrowe o łącznej mocy około 500 MW. Obecnie 115 MW ma już status „ready to build”. Działający na rynku inwestorzy oraz instytucje finansowe doceniły perspektywy związane z inwestycjami w odnawialne źródła energii i podjęli współpracę z Figene.

Figene znalazło finansowanie dla swoich projektów

Spółka podpisała term sheet z mBankiem, który w konsorcjum z innymi bankami, udzieli kredytu inwestycyjnego w wysokości do 260,2 mln złotych na realizację farmy wiatrowej Unio Verde Gromadka (o mocy 57,4 MW) zlokalizowanej na Dolnym Śląsku.

Ciesząc się wsparciem mBanku, Figene planuje również refinansowanie płatności podatku VAT związanych z tym projektem, co pozwoli na zwiększenie efektywności finansowej i lepsze wykorzystanie dostępnych zasobów.

Jednak to nie wszystko - Figene Capital nie spoczywa na laurach. W trakcie prowadzonych rozmów z Cordiant Capital, spółka dąży do pozyskania dodatkowych 30 mln euro na realizację swoich planów. Łączne środki z obu instytucji mogą pokryć aż 90% kosztów budowy ich największego projektu wiatrowego.

Alert legislacyjny: branża OZE skorzysta na nowelizacji ustawy o planowaniu przestrzennym

Pozostałe plany Figene

Niewątpliwie, kolejnym ważnym krokiem w strategii Figene jest rozwój technologii fotowoltaicznych. Fotowoltaika, jako najszybciej rozwijający się segment branży energetycznej, daje ogromne możliwości wytwarzania energii elektrycznej w sposób niskoemisyjny. Planując osiągnięcie 200 MW mocy w fotowoltaice, spółka umacnia swoją pozycję w dziedzinie wiarygodnego inwestora w odnawialne źródła energii.

Należy również zaznaczyć, że Figene nie tylko skupia się na projektach inwestycyjnych, ale także działa jako spółka obrotu. Jej klientem jest gigant odzieżowy LPP.

Alert europejski: Nowy cel OZE na poziomie 45%. Zakończyły się trylogi dyrektywy RED III

Co z tego wynika?

Wnioski płynące z działań Figene są pozytywne - spółka jest z dużym prawdopodobieństwem na ścieżce dynamicznego wzrostu i rozwoju w branży energetyki odnawialnej. Na uwagę zasługują również jej plany w zakresie debiutu na GPW.

udostępnij: