Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Branża finansowa realizuje coraz większą ilość zielonych projektów. Oto trzy najważniejsze

Zielony trend jest widoczny w niemal każdym obszarze działalności człowieka. Nie inaczej jest w finansach. Banki i organizacje płatnicze prześcigają się w promowaniu produktów wpisujących się w kwestie klimatyczne.

Visa Eco Benefits

Pakiet Visa Eco Benefits pozwoli wydawcom kart Visa uzupełnić oferty konsumenckich produktów kredytowych i debetowych o korzyści związane ze zrównoważonym rozwojem. Umożliwi to posiadaczom kart zrozumienie wpływu ich wydatków na środowisko, przy jednoczesnym promowaniu zrównoważonej konsumpcji. W ramach pakietu udostępnione są lub będą następujące funkcje:

  • Kalkulator śladu węglowego: dostęp do informacji oferowanych przez Ecolytiq posiadaczom kart, pozwalających poznać szacowany ślad węglowy ich wydatków, łącznie z wpływem na zmiany temperatury. Dzięki temu rozwiązaniu posiadacze kart mogą zrozumieć wpływ ich wydatków na klimat oraz sposób, w jaki ich wybory konsumpcyjne przyczyniają się do osiągnięcia celu porozumienia paryskiego w sprawie utrzymania wzrostu temperatury w granicach 1,5°C. Ecolytiq jest partnerem Visa Fintech Connect Program;

  • Kompensacja emisji CO2: umożliwienie posiadaczom kart zrekompensowania ich śladu węglowego;

  • Spersonalizowana edukacja konsumentów zachęcająca do bardziej zrównoważonej konsumpcji;

  • Przyjazne środowisku materiały, z których wykonane są karty, w tym współpraca z CPI Card Group;

  • Darowizny przekazywane przez Visa, przy płatności kartą, na rzecz organizacji zajmujących się ochroną środowiska.Jedną z nich jest One Tree Planted, organizacja pozarządowa skupiająca się na zalesianiu.

  • Program benefitów dla posiadaczy kart za zrównoważone zachowania.

Firma ze Skandynawii chce stworzyć baterię do samochodów elektrycznych z drewna – zainwestowali w nią giganci motoryzacji

Biodegradowalna karta Credit Agricole

Zgodnie z deklaracją producenta karta z ekotworzywa w sprzyjających okolicznościach rozkłada się w ciągu kilku tygodni, dzięki czemu, nawet jeśli wyląduje na śmietniku, nie będzie latami zatruwać środowiska. Po upływie ważności karty lub gdy karta ulegnie zniszczeniu, bank rekomenduje oddanie jej do dowolnej placówki banku CA, która przekaże ją do partnera zajmującego się recyklingiem. W każdej z placówek można znaleźć specjalnie przeznaczone do tego pojemniki. Konto, do którego wydawany jest ten produkt, stało się najlepiej sprzedającym się rachunkiem w historii CA w Polsce.

CA

Źródło: Credit Agricole

Autopay Mobility

Autopay Mobility to spółka technologiczna dostarczająca nowoczesne rozwiązania w obszarze płatności elektronicznych. Flagowym produktem spółki jest aplikacja Autopay, która umożliwia płatności automatyczne za przejazdy autostradami A1 oraz A4 Katowice-Kraków. Z rozwiązania korzysta ponad 410 tys. użytkowników , z których 18% zarejestrowało się za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej. Zautomatyzowanie procesu płatności na autostradowych bramkach zmniejsza korki i ogranicza emisję CO2 w transporcie. W aplikacji Autopay można też płacić za parkingi, myjnie i paliwo, ograniczając w ten sposób wydruk toksycznych dla środowiska paragonów.

Google i Chevron inwestują 250 milionów dolarów w energię z gwiazd

udostępnij: