Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Zielony briefing 29 marca [codziennie o 7.00 rano]. Banki mają problem z Zielonym Ładem; Uwolnienie cen energii zwiększy czynsze; PSE wybuduje własne moce

Następny briefing ukaże się 2 kwietnia.

Informacja dnia

W czasie spotkania, które odbyło się w budynku Japońskiej Agencji Usług Finansowych w dzielnicy Kasumigaseki w centrum Tokio, doszło do rozmowy przedstawicieli Rezerwy Federalnej, Europejskiego Banku Centralnego oraz urzędników państwowych z różnych stron świata. Spotkanie, opisane przez Bloomberg jako "odprawa" dla organów regulacyjnych, miało na celu omówienie wyzwań związanych z coraz bardziej rygorystycznymi regulacjami dotyczącymi emisji dwutlenku węgla i odchodzenia gospodarki od aktywów wysokoemisyjnych.

Wyniki spotkania według Bloomberga rzucają nowe światło na trudności, przed którymi stoją największe banki na świecie. Okazuje się, że aby sprostać wymaganiom ekologicznym, banki muszą podjąć drastyczne kroki, takie jak porzucanie znacznej liczby klientów i destabilizowanie sytuacji ekonomicznej regionów, które mają problem z wdrożeniem nowych technologii niskoemisyjnych.

Nagłówki warte uwagi

X files 

W Belgii rekord ceny ujemnej na rynku bilansującym - minus 999 euro/MWh!

https://x.com/MaciejWapinski/status/1773066014856507796?s=20

 

udostępnij: