Przejdź do treści
Tesla GlobalConnect GPW
Kategoria::
Kategoria

GlobalConnect otwiera drzwi dla amerykańskich gigantów: Tesla zadebiutuje na polskim rynku

12 grudnia 2023 roku na rynku akcji zagranicznych GPW - GlobalConnect, powiększy się o Tesle. Wprowadzenie akcji Tesli na polski rynek to kamień milowy w rozwoju GlobalConnect, otwierając jednocześnie nowy segment spółek z USA notowanych w polskich złotych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


Tesla, globalny producent samochodów elektrycznych i jedna z największych spółek technologicznych, już od wielu lat notowana jest na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku, będąc jednocześnie częścią prestiżowego indeksu giełdowego Nasdaq100. Wprowadzenie akcji Tesli na GlobalConnect jest rezultatem inicjatywy Wprowadzającego Animatora Rynku, w tym przypadku Santander Biuro Maklerskie.

Zobacz także: Nowa fala inwestycji na GPW. Właściciel OLX i PayU oraz lider produkcji półprzewodników dołączają do GlobalConnect

Wprowadzenie pierwszej amerykańskiej spółki na GlobalConnect jest strategicznym ruchem mającym na celu zwiększenie dostępności spółek zagranicznych dla polskich inwestorów na GPW. Oznacza to, że inwestorzy będą mieli możliwość inwestowania w akcje największych światowych firm, w tym tych z USA, korzystając z polskiej waluty.

Zobacz także: BMW bez rozgłosu rozwija swoje auta elektryczne. Akcje spółki mogą wzrosnąć ponad 40%, uważają analitycy

Izabela Olszewska, Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, podkreśla znaczenie tego kroku dla rozwoju GlobalConnect i atrakcyjności polskiego rynku dla inwestorów. „Naszym celem jest ciągłe poszerzanie oferty, aby inwestorzy na GPW mieli możliwość inwestowania w akcje największych światowych firm, w tym tych z USA, korzystając z lokalnej waluty. Liczymy na to, że wraz z rosnącą liczbą dostępnych instrumentów, zwiększy się aktywność inwestorów na GlobalConnect," mówi Olszewska.

Wojciech Sieńczyk, dyrektor Santander Biuro Maklerskie, wyraża zadowolenie z udziału w projekcie, który rozwija rodzimy rynek kapitałowy. „Dlatego zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy na GlobalConnect handel spółkami z USA. Wielu inwestorów czekało właśnie na akcje amerykańskie i mamy nadzieję, że wybór tak znanej marki na początek przypadnie im do gustu. Kolejnych kilka spółek z tego rynku mamy już w przygotowaniu i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mogli podać szczegóły," dodaje Sieńczyk.

GlobalConnect, działający w ramach Alternatywnego Systemu Obrotu (ASO) GPW, obecnie notuje akcje 15 spółek, a planuje sukcesywną rozbudowę oferty. Rynek ten umożliwia inwestorom składanie zleceń od poniedziałku do piątku w godzinach 09:05-17:05. Inwestorzy mogą składać zlecenia poprzez istniejące lub nowe rachunki w krajowych biurach maklerskich, które są podłączone do GlobalConnect.

Zainteresowani inwestorzy oraz ci, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat GlobalConnect, w tym Regulaminu i innych dokumentów, znajdą potrzebne informacje na oficjalnej stronie: www.gpwglobalconnect.pl. GlobalConnect stawia sobie za cel dalszy rozwój i umożliwienie inwestorom uczestnictwa w globalnych sukcesach, nawet korzystając z rodzimej waluty.

Zobacz także: Na GPW zainwestujesz w coraz więcej zagranicznych spółek. Giganci z giełdy niemieckiej i amerykańskiej dostępni na warszawskim parkiecie
udostępnij: