Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Akcje Tesli wzrosną 900% do końca tej dekady, uważa legenda inwestowania Ron Baron

Cięcia cen Tesli pokazują, że w szaleństwie Muska jest metoda. Kiedy Elon Musk po raz pierwszy zaczął obniżać ceny samochodów elektrycznych, niektórzy obserwatorzy uznali to za oznakę słabości. Jednak było to coś zupełnie innego.


Kryzys w sektorze bankowym sprzyja kryptowalutom. Wyzwania i szanse dla Bitcoina w obliczu trwającej paniki

Cięcia cen Tesli pomagają w sprzedaży

Obniżki cen pomagają Tesli (TSLA) w sprzedaży i zwiększają jej udział w rynku europejskim i innych krajach. Nowe dane pokazują, że sprzedaż producenta pojazdów elektrycznych rosła w Europie w lutym rosła szybciej niż sprzedaż jakiegokolwiek innego producenta samochodów.

Tesla stanowi 20% rejestracji BEV w Europie

Rejestracje samochodów Tesla w Unii Europejskiej, które odzwierciedlają sprzedaż, wzrosły do 19 249 w lutym tego roku z 12 860 w tym samym miesiącu w poprzednim roku, według Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów. Rejestracje Tesli stanowiły w zeszłym miesiącu 2,4% całego rynku samochodów osobowych w UE, co oznacza wzrost z 1,8% rok wcześniej. Całkowita liczba rejestracji samochodów osobowych w UE wzrosła o około 12% w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosła około 803 000 sztuk, podczas gdy liczba rejestracji pojazdów akumulatorowo-elektrycznych (BEV) wzrosła o 40% i wyniosła około 97 000 sztuk, co stanowiło około 12% całkowitej sprzedaży.

W lutym rejestracje Tesli stanowiły około 20% rejestracji pojazdów akumulatorowo-elektrycznych w Europie, co oznacza wzrost o około dwa punkty procentowe rok do roku. W ostatnich miesiącach sprzedaż BEV stanowiła około 20% całej sprzedaży nowych samochodów w Chinach i prawie 6% całej sprzedaży nowych samochodów w USA w 2022 roku.

UBS ratuje Credit Suisse. Szokująca fuzja, która wywołuje kontrowersje na rynku

W pierwszych dwóch miesiącach 2023 r. udział Tesli w rynku sprzedaży BEV również wzrósł w Chinach, według danych China Passenger Car Association. Te miesięczne dane obejmują pojazdy produkowane w Chinach i eksportowane.

Miesięczne dane z każdego kraju mogą się wahać w oparciu o wiele czynników. Jednak razem wzięte, różne dane pokazują, że obniżki cen Tesli mają pozytywny wpływ na jej udział w rynku. „Obniżki cen EV to nie moda, ale trend” - napisał w poniedziałkowym raporcie analityk Morgan Stanley Adam Jonas.

7 powodów dlaczego warto teraz otworzyć rachunek inwestycyjny na platformie Saxo Bank

Wzrost Tesli przewyższa rywali, w tym Volkswagen

Niższe koszty baterii, niższe ceny litu i bardziej wydajna produkcja prowadzą do „deflacyjnego trendu" EV - dodaje analityk. Jego zdaniem Tesla jest liderem kosztów w branży i nadal będzie przewodzić w kwestii cen. Jonas ocenia akcje jako Kupuj i ma cenę docelową dla akcji na poziomie 220 dolarów. Wzrost Tesli o prawie 50% wyprzedził rywali takich jak Volkswagen VOW.Germany), który zwiększył rejestracje o 18%. Liczba ta obejmuje całą sprzedaż VW. Niemiecki producent samochodów również celuje we wzrost na rynku pojazdów elektrycznych.

Liczby nie umknęły też legendzie giełdy Ronowi Baronowi, który zarządza aktywami o wartości ponad 45 mld USD w funduszu Baron Capital, który wyliczał: 20 mln samochodów rocznie do 2030 roku, sprzedających się po 50 tysięcy dolarów za samochód, to 1 bln dolarów przychodu rocznie. Tesla ma zysk operacyjny wynoszący 30%, co daje 300 miliardów dolarów przychodu operacyjnego. Przy mnożniku 15x, wartość Tesli wynosi 4,5 biliona dolarów, nie wliczając Optimusa, Energii, Samojezdności i wiele więcej. Tesla jest dzisiaj warta około 500 mld dolarów.

Akcje First Republic spadają, pomimo wielomiliardowego pakietu ratunkowego dla banków

udostępnij: