Przejdź do treści
SAXO BANK WYNIKI2023
Kategoria::
Kategoria

Saxo Bank ma 1.1 mln klientów, a wartość zdeponowanych aktywów przekroczyła 100 mld EUR

Saxo Bank ogłosił wyniki za 2023 rok, w którym Grupa osiągnęła skorygowany zysk netto w wysokości 88 mln EUR, w porównaniu z 95 mln EUR w 2022 roku. W tym samym czasie liczba klientów wzrosła do rekordowego poziomu 1,1 mln, a wartość ich aktywów przekroczyła 100 mld EUR.

22 zagraniczne i polskie spółki gamingowe, których kurs ruszył na północ. Nawet 77% potencjału wzrostu według analityków

Wyniki finansowe w zmiennym otoczeniu

W trakcie 2023 roku, Grupa Saxo Bank odnotowała zysk netto w wysokości 88 mln euro, po uwzględnieniu odpisu wartości oprogramowania w wysokości 40 mln euro, oraz straty związanej ze sprzedażą spółki joint venture Saxo Geely Tech Holding A/S (Saxo Fintech) w wysokości 13 mln euro. Jak czytamy w komunikacie, odpis wartości oprogramowania został uwzględniony w kontekście migracji BinckBank, mającej na celu ujednolicenie technologicznego stosu globalnego. Sprzedaż Saxo Geely Tech Holding A/S z kolei przyczyniła się do optymalizacji operacji biznesowych i skupienia się na kluczowych rynkach oraz klientach.

Saxo Bank szykuje cenową rewolucję w 2024 r. Prowizje i opłaty dla inwestorów znacząco spadną

Wzrost inflacji i stabilność na rynkach finansowych wpłynęły na obniżenie aktywności handlowej w porównaniu z poprzednim rokiem. Niemniej jednak, wyższe stopy procentowe przyczyniły się do poprawy wyników finansowych w 2023 roku. Saxo Bank kontynuuje oferowanie klientom swojej konkurencyjnej oferty w zakresie oprocentowania i prowizji. W kontekście trudnych warunków handlowych, uzyskane wyniki można uznać za satysfakcjonujące i zgodne z oczekiwaniami.

Grupa Saxo Bank odnotowała rekordową liczbę klientów końcowych, przekraczającą 1,1 miliona osób, oraz wzrost aktywów klientów do poziomu 100 miliardów euro, głównie dzięki finansowaniu przepływów pieniężnych i papierów wartościowych w wysokości 10 miliardów euro netto.

Saxo Bank obniża ceny i prowizje w 2024 r. Koszty inwestycji w porównaniu do polskich bankowych domów maklerskich są dużo niższe

Kluczowe dane za 2023 rok:

  • Przychód: 601,5 mln EUR (wzrost o 1% r/r)
  • Zysk netto: 35 mln EUR (spadek o 63% r/r)
  • Skorygowany zysk netto: 88 mln EUR (spadek o 7% r/r)
  • Aktywa klientów ogółem: 100 mld EUR (wzrost o 28% r/r)
  • Łączna liczba klientów końcowych: 1 159 000 (wzrost o 7% r/r)
  • Współczynnik kapitałowy: 32% (wzrost o 1 punkt procentowy)

 

Saxo Bank na liście instytucji systemowo istotnych - co to oznacza dla klientów banku?Saxo Bank Saxo Bank uzyskuje status instytucji istotnej dla globalnego systemu finansowego (SIFI)

Kim Fournais, dyrektor generalny i założyciel Saxo Banku, skomentował wyniki, mówiąc: „W 2023 roku kontynuowaliśmy nasze starania w kierunku zwiększenia konkurencyjności, odporności i znaczenia Saxo. Osiągnęliśmy rekordową liczbę klientów końcowych przekraczającą 1,1 miliona, z wartością aktywów przekraczającą 100 miliardów euro. Kluczowym elementem tego sukcesu było wprowadzenie innowacyjnego modelu oprocentowania, który pozwala klientom na generowanie zysków z ich środków pieniężnych bez ich blokowania”.

W 2023 roku, Saxo Bank został również uznany za instytucję istotną dla globalnego systemu finansowego (SIFI). Jest to rola, którą traktujemy z pokorą i zaangażowaniem. Potwierdza ona nasze zobowiązanie do bycia godnym zaufania i zgodnego z przepisami partnerem dla naszych klientów, partnerów biznesowych oraz społeczności, w których działamy.

7 powodów dlaczego warto teraz otworzyć rachunek inwestycyjny na platformie Saxo Bank

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie link: https://zagranica.strefainwestorow.pl/ 

udostępnij: