Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Analitycy z optymizmem patrzą na wyniki Nvidii. Spółka będzie korzystać na popularności AI

Akcje Nvidii w czwartkowej przedsprzedaży już rosną. To efekt dobrych wyników producenta za IV kwartał i możliwości rozwoju AI. 


Najnowszy raport Saxo Bank: które branże wyjdą obronną ręką z kryzysu? Od boomu technologicznego do supercyklu surowcowego

Producent półprzewodników podbił oczekiwania dotyczące zysków, wykazując skorygowany zysk na akcję w wysokości 88 centów przy przychodach w wysokości 6,05 mld dolarów. Wall Street oczekiwała 81 centów na akcję przy przychodach 6,02 mld dolarów, według FactSet. W pierwszym kwartale spółka rozpoznała przychody na poziomie 6,5 mld dolarów, wyprzedzając konsensus 6,31 mld dolarów.

Prezes Nvidii poinformował, że współpracuje z dostawcami usług w chmurze, aby zaoferować AI-as-a-service, sprzedając firmom dostęp do swojej platformy sztucznej inteligencji. „AI znajduje się w punkcie zwrotnym, co pozwala na szeroką adopcję w każdej branży” - powiedział Jensen Huang, prezes Nvidii.

Zuckerberg nie chce już przepalać pieniędzy Meta, bo to irytuje akcjonariuszy. Wprowadza płatne konta zweryfikowane na Facebooku

Możliwości AI wzbudziły zainteresowanie Wall Street

nvidia akcje saxo

Wykres Nvidia pochodzi z platformy SaxoInvestor dostępnej pod tym linkiem.

Analitycy Oppenheimer, kierowani przez Ricka Schafera, podnieśli swoją cenę docelową dla akcji z 250 USD do 275 USD. W notatce napisali, że głównym bodźcem wzrostu będzie rozwój działań firmy dzięki nowym możliwościom rozwoju AI. Podnieśli również szacunki dotyczące zysku na akcję w 2024 roku do 4,38 USD z 3,94 USD, po wynikach producenta chipów za czwarty kwartał fiskalny 2023 roku.

Analitycy Piper Sandler podnieśli również swoją cenę docelową do 275 USD z 225 USD i stwierdzili, że Nvidia wyczerpała swoje możliwości jeżeli chodzi o zwiększanie przychodów z sektora gamingowego. Zauważyli również, że możliwości AI będą napędzać nowy wzrost. Dla analityków według notatki najważniejsze jest podejście do zarządu jeżeli chodzi o sztuczną inteligencję. 

Kryptowaluty przestaną być atrakcyjne dla inwestorów indywidualnych – przewidują analitycy Saxo Banku

udostępnij: