Przejdź do treści

udostępnij:

Realizacja programu Mikroglob i perspektywy rozwoju Creotech Instruments – webinar z prezesem zarządu spółki

Kategoria:

Realizacja programu Mikroglob i perspektywy rozwoju Creotech Instruments – webinar z prezesem zarządu spółki

Udostępnij

Creotech Instruments to notowana na rynku głównym GPW spółka z branży kosmicznej. Z końcem grudnia 2024 r. spółka zawarła umowę ze Skarbem Państwa – Agencją Uzbrojenia na stworzenie i dostarczenie Satelitarnego Systemu Obserwacji Ziemi (SSOZ) w programie Mikroglob, której wartość opiewa na kwotę ok. 557 ml zł brutto.

Program Mikroglob jest największym w historii polskiego sektora kosmicznego kontraktem. Ma na celu rozbudowę zdolności Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie pozyskiwania danych rozpoznawczych w oparciu o satelitarne systemy optoelektronicznej obserwacji Ziemi.

Creotech do 2027 roku ma wynieść na niską orbitę heliosynchroniczną 4 mikrosatelity oparte o rozwijaną przez spółkę autorską platformę HyperSat, zdolne do pozyskiwania i przesyłania do segmentu naziemnego danych obrazowych Ziemi. Segment naziemny będzie składać się z Kontroli Misji oraz Przetwarzania Danych Obrazowych. Źródłem finansowania programu Mikroglob są fundusze unijne z Krajowego Planu Odbudowy.

W okresie 24.05.2023-7.12.2023 Creotech zrealizował dla Agencji Uzbrojenia „Przemysłowe studium wykonalności projektu konstelacji mikrosatelitów optoelektronicznych Ziemi” obejmujące fazę 0-A programu satelitarnego. Zawarta w grudniu umowa obejmuje kolejne fazy: B, C, D i E1. Całość ma zostać zakończona do 31 marca 2027 r.

Creotech ocenia misję EagleEye jako sukces i przedstawia dalsze plany rozwoju spółki

W ubiegłym roku spółka wyniosła na orbitę Ziemi największego i najbardziej zaawansowanego w historii Polski satelitę w ramach testowej misji EagleEye. Pozwoliło to zademonstrować i przetestować większość kluczowych elementów platformy HyperSat. W 2025 roku Creotech planuje wyniesienie 3 kolejnych satelitów w oparciu o swoją autorską platformę w ramach projektu PIAST, W 2026 roku wyniesione mają zostać z kolei 4 mikrosatelity w ramach projektu Mikroglob.

Zarząd Creotech Instruments zwołał na 30 stycznia 2025 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w celu podjęcia wymaganej uchwały emisyjnej, a następnie, jeżeli zostanie ona podjęta oraz biorąc pod uwagę m.in. warunki rynkowe, planuje przeprowadzić emisję do 475.000 akcji zwykłych na okaziciela skierowaną do inwestorów spełniających wymogi określone w uchwale emisyjnej.

Realizacja programu Mikroglob i perspektywy rozwoju Creotech Instruments. Zapraszamy na webinar z prezesem zarządu spółki

Więcej o szczegółach realizacji projektu Mikroglob i perspektywach rozwoju Creotech Instruments będzie można dowiedzieć się podczas nadchodzącego webinaru z prezesem zarządu Grzegorzem Broną. Wydarzenie odbędzie się w środę, 8 stycznia 2025 r. o godz. 10:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Udostępnij