Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Konto dla firm w Saxo Bank. Możesz zarabiać na odsetkach w USD, EUR i PLN oraz inwestować

Saxo Bank wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom oferując konta dla firm, dzięki którym można zarabiać na odsetkach oraz dodatkowo inwestować w szeroki wachlarz instrumentów finansowych. Podstawową korzyścią jest możliwość posiadania środków w różnych walutach, solidne oprocentowanie i faktyczna, geograficzna dywersyfikacja. Oto co powinieneś wiedzieć o tej ofercie Saxo Banku.


Bezpieczeństwo środków firmowych

Saxo Bank odgrywa ważną rolę w duńskim systemie finansowym, a jego mocna pozycja została potwierdzona poprzez uznanie go za istotną instytucję dla systemu finansowego przez duński Urząd Nadzoru Finansowego. Ponadto, sama Dania odznacza się najwyższym ratingiem kredytowym AAA. Bank działający globalnie od dłuższego czasu oferuje wiele korzyści dla polskich inwestorów m.in. geograficzną dywersyfikację czy zarabianie na wypożyczaniu akcji.

„Wpis na listę SIFI podkreśla naszą integralną pozycję. Wspieramy ponad milion klientów, a także inne banki, fintechy, brokerów, podmioty zarządzające aktywami i innych uczestników rynku, dla których stabilność i zaawansowane rozwiązania technologiczne są istotne” – tłumaczy Marcin Ciechoński, dyrektor marketingu Saxo Banku w Europie Środkowo-Wschodniej.

Teraz Saxo Bank rozwija ofertę dla kont firmowych. Klient ma możliwość założenia konta i trzymania niezainwestowanych środków pieniężnych w różnych walutach. Oprocentowanie zmienia się codziennie na podstawie stawek rynkowych. Produkt Saxo Banku oferuje zatem w jednym miejscu rachunek inwestycyjny dla firm, który można wykorzystać do trzymania nadwyżek finansowych w różnych walutach.

Dzięki ofercie Saxo Banku w jednym miejscu można mieć konto oszczędnościowe wraz z rachunkiem inwestycyjnym. Na koncie można zarabiać kilka procent rocznie na odsetkach. Część środków można również inwestować. Rachunek w Saxo Banku można potraktować jak firmowy „skarbiec”. Pewnym sposobem zwiększenia jego bezpieczeństwa jest brak karty płatniczej oraz możliwość realizacji wypłat tylko na własne rachunki bankowe, z których wcześniej przynajmniej raz zasilono rachunek.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące założenia i korzyści wynikające z posiadania konta firmowego w Saxo Banku.

7 powodów dlaczego warto teraz otworzyć rachunek inwestycyjny na platformie Saxo Bank

Konto dla firm w Saxo Banku

Bezpieczeństwo środków

Saxo Bank jako duńska instytucja gwarantuje bezpieczeństwo zagranicznego banku. Firma posiada oznaczenie Systemowo Ważnej Instytucji Finansowej (SIFI) nadanej przez duński Urząd Nadzoru Finansowego, co dodatkowo podkreśla jej znaczenie na rynku. Przeniesienie części środków firmy na rachunek w Saxo Banku pozwala uzyskać faktyczną dywersyfikację geograficzną. Dzięki temu znajdują się one w duńskim systemie finansowym. W przypadku pojawienia się lokalnych ryzyk, które wpływałyby na polski system bankowy, część środków znajdująca się w Saxo Banku będzie w mniejszym stopniu podatna na ryzyka.

„To jest ważny krok w kwestii bezpieczeństwa. Środki gromadzone w Saxo Banku, których wartość aktywów naszych klientów przekroczyła niedawno 100 mld USD, są przechowywane w Danii i objęte ochroną, przez Duński Fundusz Gwarancyjny, który chroni je do kwoty 100 tysięcy EUR. Warto również podkreślić, że Dania posiada rating AAA ”– dodaje Marcin Ciechoński.

Oprocentowanie konta oraz brak limitów

Kolejną zaletą rachunku w Saxo Banku dla firm jest brak górnego limitu kwoty przechowywanej na koncie. Dodatkowo może być ona w obcej walucie lub w kilku obcych walutach. Niezainwestowane środki są oprocentowane według codziennych stawek rynkowych wraz z miesięczną kapitalizacją odsetek. Na stronie banku można za pomocą kalkulatora obliczyć jakie odsetki otrzymamy przy konkretnej kwocie i typie rachunku.

Poniżej zamieszczamy jak kształtuje się wysokość oprocentowania dla różnych kwot, w różnych walutach przy wyborze jednego z trzech rodzajów kont dostępnych w Saxo Banku.

Korzystne konto dla firm

Konto firmowe w Saxo Banku ma zmienne oprocentowanie i jest ono dostosowywane codziennie na podstawie stawek rynkowych. Ta oferta prezentuje się atrakcyjnie nawet na tle lokat dla firm dostępnych w polskich bankach, gdzie oprocentowanie waha się obecnie pomiędzy 2% a 4%. Oczywiście znajdziemy oferty lokat dla firmy, gdzie będzie ono wyższe, w przypadku ofert promocyjnych, ale nie uzyskamy w ten sposób innych korzyści, które daje rachunek w Saxo Banku, jak dywersyfikacja geograficzna, czy nielimitowana liczba wpłat i wypłat bez utraty odsetek.

„Rachunek dla firm w Saxo Banku łączy zalety konta oszczędnościowego i lokaty firmowej. Daje elastyczność wpłat i wypłat w dowolnym momencie, a dzięki temu, że jest oprocentowany pozwala także uzyskiwać korzystne odsetki od zgromadzonych środków” – tłumaczy Marcin Ciechoński, dyrektor marketingu Saxo Banku w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na koncie firmowym w Saxo Banku można oczywiście również trzymać środki w obcej walucie np. w euro lub dolarach. W sytuacji, gdy w ciągu dwóch miesięcy obniżono stopy procentowe w Polsce, a cykl obniżek dopiero się rozpoczął, lokowanie środków w tych walutach może stać się atrakcyjniejsze pod kątem oprocentowania.

Brak ograniczeń w zakresie wpłat i wypłat

Brak ograniczeń w zakresie wpłat i wypłat, to kolejna zaleta rachunku w Saxo Banku.

Klient może dokonywać zarówno wpłat jak i wypłat w dowolnej chwili bez utraty naliczonych odsetek. Dla bezpieczeństwa wypłaty są możliwe tylko na własne rachunki bankowe, z których wcześniej przynajmniej raz zasilono rachunek. Klient również nie będzie posiadać karty płatniczej do tego konta. Nie ma opłat za prowadzenie rachunku.

Dywersyfikacja geograficzna środków firmowych

Saxo Bank jest instytucją finansową z siedzibą w Dani, kraju o najwyższym ratingu kredytowym AAA. Od dłuższego czasu wychodzi naprzeciw polskim klientom, a dzięki posiadaniu konta firmowego w Saxo Banku mamy geograficzną dywersyfikację kapitału, co daje bezpieczeństwo duńskiego systemu bankowego.

Rachunek inwestycyjny dla firm

Klient posiada wgląd do niezainwestowanych środków (które są oprocentowane jak na lokacie), jak i może operować swoimi inwestycjami w dowolny sposób.

W co można inwestować? Saxo Bank udostępnia swoim klientom ponad 71 tys. instrumentów. Za pośrednictwem konta firmowego, przedsiębiorca ma możliwość samodzielnego zainwestowania w międzynarodowe obligacje, fundusze, akcje i inne produkty. Ponadto, może wykorzystać dostępne instrumenty finansowe do zabezpieczenia ryzyka walutowego/surowcowego.

Czego nie zrobisz za pośrednictwem konta firmowego Saxo Banku? Ten rachunek nie może służyć jako bieżący rachunek do bezpośredniego regulowania płatności, ponieważ środki można wypłacać tylko na swoje wcześniej zdefiniowane rachunki. Również w ofercie nie ma takich usług bankowych jak pożyczka, kredyt, leasing, itp.

Należy podkreślić, że konto można założyć jedynie online, ale w przypadku pytań można skonsultować się z doradcą duńskiego banku. Klienci uzyskują dostęp do nowoczesnej platformy, za pośrednictwem której można zarządzać swoimi finansami oraz inwestycjami. Co najważniejsze, jest ona dostępna w języku polskim, a wsparcie doradców również jest zapewnione w tym języku.

Rodzaje rachunków inwestycyjnych

Saxo Bank oferuje trzy rodzaje rachunków inwestycyjnych dla firm:

  • Classic: z minimalną kwotą początkową 100 tys. euro (suma wpłat w pierwszych 30 dniach)/
  • Platinum: minimalna kwota zasilenia początkowego 200 tys. euro.
  • VIP: 1 mln euro jako minimalna kwota początkowa.

Im większa kwota, tym duński bank oferuje więcej korzyści oraz możliwości swoim klientom. Przy każdym rodzaju rachunku, klienci mają zapewnioną obsługę oraz wsparcie online. Jednak dopiero przy rachunku Platinum pojawia się priorytetowa obsługa w języku polskim. Przy wyborze konta VIP, oprócz dostępu do obsługi, klient może również odbywać sesje 1:1 z analitykami banku i ma również osobistego opiekuna.

Najwyższe oprocentowanie wolnych środków jest w przypadku konta VIP, co pokazuje również kalkulator przygotowany przez Saxo Bank. Pod tym adresem można również sprawdzić pełny cennik opłat i prowizji przy okazji inwestowania na platformie banku.
 

Jakie warunki należy spełnić, aby założyć konto?

Konto firmowe w Saxo Banku można założyć jedynie online. Nie ma możliwości wizyty stacjonarnej w celu założenia konta. Duński bank wymaga spełnienia trzech kryteriów. Należy posiadać firmowy rachunek bankowy, przekazać niezbędne dokumenty oraz zdeponować co najmniej 100 tys. EUR.

Niezbędne dokumenty to:

  • akt założycielski i umowa spółki,
  • świadectwo zarejestrowania spółki,
  • dokument potwierdzający adres biznesowy firmy, jeśli jest inny niż zarejestrowany, na przykład wyciąg bankowy z rachunku firmy lub rachunek za media nie starszy niż trzy miesiące i wystawiony na firmę,
  • najnowsze sprawozdanie finansowe,
  • diagram struktury grupy (tylko w przypadku podmiotów należących do złożonych grup).

Dodatkowo, należy również dostarczyć kopie paszportu oraz dowodu miejsca zamieszkania np. rachunek za media. W przypadku złożenia wszystkich wymaganych dokumentów, zatwierdzenie rachunku firmowego trwa zwykle około tygodnia.

Saxo Bank coraz chętniej wychodzi naprzeciw klientom z Polski, przygotowując dla nich atrakcyjne oferty. Tym razem jest to naprawdę ciekawa oferta konta dla firm, z możliwością zarabiania odsetek oraz inwestowania w Polsce i na rynkach zagranicznych.

Materiał sponsorowany

Advertisement

udostępnij: