Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Amerykanie ostro reagują na nowe unijne przepisy ograniczające deforestację [Briefing]

Informacja dnia

Stany Zjednoczone zwróciły się do Unii Europejskiej o opóźnienie wprowadzenia ograniczeń dotyczących pozyskiwania w niezrównoważony sposób kakao, drewna i produktów sanitarnych, argumentując, że zaszkodzi to amerykańskim producentom. To element działań klimatycznych UE zmierzających do ograniczenia deforestacji.

Amerykańska prośba zawarta w liście do Komisji Europejskiej z 30 maja, do którego dotarł Financial Times, została zgłoszona na siedem miesięcy przed planowanym wprowadzeniem ograniczeń.

Nowe prawo wymagałoby od handlowców dostarczenia dokumentacji potwierdzającej, że importowane produkty, takie jak czekolada, meble czy produkty z bydła, zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony - bez niszczenia lasów.

W liście Gina Raimondo i Thomas Vilsack, sekretarze handlu i rolnictwa USA, oraz przedstawicielka ds. handlu Katherine Tai, stwierdzili, że prawo dotyczące wylesiania stanowi "poważne wyzwanie" dla amerykańskich producentów.

Nagłówki i informacje warte uwagi

X files 

Harmonogram prac terenowych polskiej elektrowni atomowej i wiele innych danych, których nie przytacza się w mainstreamie.

https://x.com/LombatSsc/status/1803516134102036644

 

udostępnij: