Przejdź do treści

udostępnij:

PolTREG zakończył proces finalnej oceny wyników długookresowych badań w projekcie cukrzycy objawowej

PolTREG, lider terapii komórkowych opartych na limfocytach T-regulatorowych (TREG), zakończył proces finalnej oceny wyników długookresowych badań (postTRIAL) w projekcie cukrzycy objawowej (TregVAC) - podała spółka w komunikacie prasowym. Wyniki badań potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo terapii TREG w wieloletniej perspektywie czasowej i stanowią istotną przewagę konkurencyjną.

Podano, że polska spółka jako pierwsza na świecie posiada wyniki po tak długim okresie od pierwszego podania terapii opartej na poliklonalnych limfocytach TREG.

W badaniu wzięli udział pacjenci z 7-12 letnim okresem po przyjęciu terapii TREG oraz grupa kontrolna. W badaniu udział wzięło łącznie 54 uczestników. Pierwszorzędowym punktem końcowym badania była ocena bezpieczeństwa terapii, a drugorzędowym punktem końcowym ocena skuteczności terapii.

"PolTREG jest pierwszą na świecie firmą posiadającą długookresowe dowody bezpieczeństwa i skuteczności terapii poliklonalnymi limfocytami TREG. Wiemy, że nasze terapie nawet po 12 latach od ich podania są bezpieczne dla pacjentów i pozytywnie wpływają na ich zdrowie m.in. pozwalając trzustce na dalsze wydzielanie insuliny i wydłużając czas remisji choroby" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prof. Piotr Trzonkowski, prezes zarządu PolTREG.

"Posiadane wyniki stanowią istotną przewagę konkurencyjną oraz zapewniają mocne argumenty w procesie komercjalizacji naszej technologii wspólnie z potencjalnymi partnerami strategicznymi. Ogłoszone przez nas wstępne wyniki badań w czerwcu tego roku spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów, lekarzy oraz globalnych firm farmaceutycznych. Jestem przekonany, że końcowe wyniki badań również spotkają się z dużym uznaniem, co korzystnie wpłynie na dalszy rozwój PolTREG" – dodał.

Wskazano, że wykazanie długookresowego bezpieczeństwa jest bardzo istotne z punktu widzenia regulacji i rejestracji terapii. Wytyczne Europejskiej Agencji Leków wskazują, że do rejestracji terapii komórkowych TREG niezbędne są badania potwierdzające bezpieczeństwo terapii po przynajmniej 5-letnim okresie po ich podaniu.

Terapie oparte na poliklonalnych komórkach TREG są najbardziej zaawansowanym projektem PolTREG. Spółka rozwija również terapie nowych generacji przy użyciu komórek modyfikowanych genetycznie: CAR-TREGów, TREGów specyficznych antygenowo oraz TCR TREGów.

(PAP Biznes), #PTG

alk/ ana/

Zobacz także: Poltreg SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

udostępnij: