Przejdź do treści

udostępnij:

PKO BP rusza z rewitalizacją Rotundy

PKO Bank Polski podpisał umowę z generalnym wykonawcą projektu rewitalizacji warszawskiej Rotundy - spółką NDI. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w I kwartale 2017 roku i potrwają dwa lata, podał bank.

Zgodnie z harmonogramem projektu, bank przekazał już "plac budowy" (Rotundę) generalnemu wykonawcy i rozpoczął trzeci etap prac. Poprzedziły go konsultacje społeczne i rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego Changing The Face 2013 Rotunda Warsaw.

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym kwartale, a zakładany termin realizacji inwestycji to dwa lata.

Rewitalizacja Rotundy to zakrojona na szeroką skalę inwestycja. Jest tak m.in. ze względu na jej znaczenie nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale także dla osób przyjeżdżających tu w sprawach biznesowych, rodzinnych czy turystycznych. Nowa Rotunda będzie nowoczesną bryłą i przestrzenią - usługową, bankową, ale też społeczną i rekreacyjną, otwartą i przyjazną dla wszystkich. Mamy nadzieję, że zrewitalizowana Rotunda będzie jednym z rozpoznawalnych symboli miasta

powiedział dyrektor centrum administracji Jacek Paszkiet, cytowany w komunikacie.

Bank podpisał umowę z generalnym wykonawcą inwestycji - wyłonionym w postępowaniu przetargowym - firmą NDI, która przeprowadzi rewitalizację budynku.

NDI SA to polska spółka, której ofertę wyróżnia różnorodność realizowanych projektów, elastyczność działania oraz doświadczenie w prowadzeniu prac budowlanych. W dorobku spółki jest wiele różnych realizacji, zarówno kubaturowych jak i infrastrukturalnych (hotele, biurowce, kompleksy mieszkaniowe i obiekty użyteczności publicznej oraz handlowe)

czytamy także.

W trakcie rewitalizacji Rotundy (oddział 3), klienci PKO BP są obsługiwani w innych placówkach na terenie Warszawy (oddziały: 1, 9 i 112) zlokalizowane w centrum miasta, gdzie zwiększona została liczba doradców i kasjerów. Klienci mogą składać wszystkie dyspozycje w dowolnie wybranym oddziale banku. Przed budynkiem Rotundy zostały ustawione dwa bankomaty mobilne.

Bank podał, że projekt rewitalizowanej Rotundy, przygotowany przez polską pracownię architektoniczną Gowin&Siuta przywraca unikalne walory pierwotnego budynku, m.in. przeszklenie ścian zewnętrznych, wzbogacając go o nowoczesne, inteligentne funkcje i rozwiązania, z uwzględnieniem oczekiwań zgłoszonych w trakcie konsultacji społecznych.

"Oryginalny system oświetlenia - 'świetlny sufit' - wprowadzi kameralną skalę wnętrza urbanistycznego, nawiązując do dawnej wysokości wiat w pasażu Wiecha. Funkcje bankowe w zrewitalizowanym budynku Rotundy zostaną zlokalizowane na parterze i w podziemiu. W przestrzeni publicznej znajdzie się 'Salon Miejski', obejmujący całe pierwsze piętro budynku. Zajmie on ponad 500 m2 i pozwoli zrealizować pomysły zgłaszane przez mieszkańców, jak: multimedialny punkt informacji o wydarzeniach kulturalnych, miejsce odpoczynku i spotkań, galeria sztuki czy kawiarnia" - czytamy dalej.

Tablica upamiętniająca tragiczne wydarzenie z 1979 roku pozostanie dostępna przez cały czas realizacji inwestycji, podano także.

Bank podkreślił, że Rotunda PKO BP przez pół wieku istnienia, trwale wrosła w tkankę miejską, stając się jednym z najbardziej charakterystycznych symboli stolicy i ulubionych miejsc spotkań warszawiaków. Zachowanie tego unikalnego dziedzictwa, symbolu powojennego modernizmu, jest jednym z priorytetów planu kompleksowej rewitalizacji Rotundy.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 266,94 mld zł na koniec 2015 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Źródło: (ISBnews) #PKO

udostępnij: