Już za tydzień odbędzie się spotkanie zarządów spółek giełdowych
Podczas XI Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG będzie mowa o zagrożeniach, wyzwaniach i nadziejach kolejnych 25 lat rynku kapitałowego. 26-27 października 2016 r. Członkowie Zarządów spółek giełdowych będą dyskutować m.in. o funkcjonowaniu giełd w nowym otoczeniu technologicznym; wyzwaniach rynku wobec zmian w systemie emerytalnym; wpływie polityki regulacyjno-nadzorczej na rozwój rynku i finansowaniu innowacji przez emisje obligacji.
Tematów do dyskusji podczas Kongres Zarządów będzie bardzo dużo. Podczas Kongresu będziemy rozmawiać o przyszłości spółek giełdowych i polskiego rynku kapitałowego. Będziemy dyskutować o atrakcyjnych pozagiełdowych formach finansowania, nowych technologiach, wyzwaniach które pojawiają się przed spółkami w związku ze zmianami w systemie emerytalnym. Jestem pewien, że Kongres Zarządów przyniesie nam dużo ciekawych wniosków płynących z tego spotkania
Kongres rozpocznie debata na temat zagrożeń, wyzwań i nadziei kolejnych 25 lat rynku kapitałowego. Zaproszeni Goście poruszą takie zagadnienia jak: nowe wyzwania wobec wzrastającej konkurencji międzynarodowej; wpływ czynników makroekonomicznych na rozwój rynku; funkcjonowanie giełd w nowym otoczeniu technologicznym; wyzwania rynku wobec zmian w systemie emerytalnym; polityka regulacyjno-nadzorcza a rozwój rynku.
Widzimy obecnie duży potencjał w kontekście innowacyjnych usług finansowych. Myśląc o FINTECH, należy pamiętać, że to nie tylko zmiana technologiczna. Jest to przede wszystkim rewolucyjny sposób myślenia o klientach. Liczy się komfort klienta, jego realne potrzeba ale także bezpieczeństwo i sprawność w dostarczaniu usług. Zadowolony klient to dla firm FINTECH to priorytet
Wywodząc się ze międzynarodowego środowiska FINTECH, pomagamy rozwijać biznes na rynkach zagranicznych eliminując bariery w obszarze rozliczania transakcji walutowych oraz zarządzania ryzykiem kursowym. Innowacyjna i wydajna technologia oraz indywidualne podejście do potrzeb biznesowych są kluczowe we wspomnianym obszarze, każdy importer lub exporter w Polsce może zostać klientem EBURY w ciągu jednej godziny, przy spełnieniu wszystkich wymogów compliance jakie dotyczą instytucji finansowych
Podczas drugiej debaty uczestnicy będą szukać odpowiedzi na pytanie, czy istnieje życie pozagiełdowe dyskutując o: możliwości notowania na innych rynkach, alternatywnych formach finansowania udziałowego, granicach możliwości finansowania przez banki oraz finansowaniu innowacji przez emisje obligacji.
Spadki na giełdzie, niskie stopy, odwrócony faktoring, delewarowanie, rosnące ryzyko, bańka na obligacjach. Te hasła można by mnożyć. Każdy z nas o któreś z nich się ostatnio otarł w swoim biznesie. Każdego z nas coś z tego "menu" dotyczy. Ale czy ktoś słyszał o blockchain? Tego jeszcze nawet nie przetłumaczono na polski. Niestety, znowu jesteśmy jakby nieco w tyle w pogoni innowacyjności. Inwestorzy na Zachodzie ostatnio zainwestowali miliard dolarów w technologię, która zmieni finanse i bankowość tak jak internet zmienił nasze życie. To będzie przełom. A co się dzieje w innowacyjności finansów nad Wisła? Podzielmy się swoim doświadczeniem już 26 października
Po części merytorycznej odbędzie się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego z udziałem Roberta Korzeniowskiego. Im więcej kilometrów przebiegną uczestnicy, tym więcej środków zostanie przeznaczonych na cele charytatywne — praktyczną edukację młodzieży ponadgimnazjalnej w zakresie przedsiębiorczości w ramach programu „Zarządzanie firmą”, który jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Wieczorną galę uświetni wystąpienie „Sztuka biznesu” Gościa Specjalnego – Jana Englerta, Dyrektora Teatru Narodowego.
Drugiego dnia Kongresu zaplanowane zostały warsztaty tematyczne:
- Skuteczna transformacja firmy na różnych etapach jej rozwoju
- Strategie obrony przed zarzutem naruszenia przepisów o raportowaniu w działalności spółek publicznych
- Przed kamerą i na scenie
Na zakończenie odbędzie się debata „Menedżer jako zawód wysokiego ryzyka”, podczas której zostaną podsumowane: pierwsze miesiące z MAR, ryzyka emitentów i menedżerów w nowym otoczeniu prawnym, metody minimalizacji nowych zagrożeń, teoria i praktyka egzekwowania regulacji oraz problemy osób blisko związanych rodzinnie i biznesowo.
Gospodarzem Kongresu jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych jako Partnerzy Instytucjonalni, Ebury, Grupa Energa, Grupa LOTOS, InfoStrefa, Orange Polska, Pfleiderer Group i Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni jako Partnerzy, Unicomp-WZA jako Partner Technologiczny, ABC Data, AC, Atende, Capital Partners, Grupa Azoty, LPP i LUG jako Patroni, BMW Group Polska jako Partner Specjalny oraz Tatra Holding jako Partner Organizacyjny. Partnerem kolejnej edycji Charytatywnego Biegu Rynku Kapitałowego jest Mennica Skarbowa. Projekt realizowany jest pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Skarbu Państwa i Komisji Nadzoru Finansowego.
Kongres odbędzie się w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku. Więcej informacji jest dostępnych na: http://seg.org.pl/pl/xi-kongres-zarzadow-spolek-gieldowych-seg.
Strefa Inwestorów jest patronem medialnym Kongresu Zarządu Spółek Giełdowych.
Źródło: Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.