Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Zielony briefing 22 luty [codziennie o 7.00 rano]. Chińskie OZE zalewa Europę, Polska ma dostać 27 mld zł z Funduszu Odbudowy, Węgiel nie napędza już niemieckiej gospodarki

Informacja dnia

Przyszłość europejskiego sektora energetyki wiatrowej może być zagrożona. Christian Bruch, dyrektor generalny Siemens Energy, wyraża obawy dotyczące nadchodzących wyzwań, zwracając uwagę na konieczność ograniczenia dostępu chińskich producentów do europejskiego rynku.

Bruch sugeruje, że kluczowym elementem ochrony europejskich firm w sektorze energetyki wiatrowej może być wprowadzenie "kryteriów kwotowych i jakościowych". Ta inicjatywa miałaby na celu stworzenie warunków, które wspomagają producentów z Unii Europejskiej, chroniąc ich przed nieuczciwą konkurencją ze strony chińskiego dumpingu.

Bruch podkreśla, że wsparcie wyłącznie w ujęciu kwotowym, jak miało to miejsce w przypadku przemysłu fotowoltaicznego, może prowadzić do utraty konkurencyjności europejskich firm. 

Nagłówki warte uwagi

X files 

Niemcy osiągnęły ważny kamień milowy w swojej transformacji energetycznej - węgiel nie jest już wiodącym źródłem wytwarzania energii elektrycznej w ich miksie.

 

udostępnij: